faq

faq

odpowiadamy na Wasze najczęstsze pytania

Czy skutery podlegają rejestracji?

Rejestracja skutera elektrycznego jest możliwa i coraz bardziej popularna. Należy wypełnić wniosek rejestracyjny, okazać dowód osobisty, posiadać dowód zakupu, dokumenty homologacyjne oraz świadectwo zgodności WE i potwierdzenie dokonania płatności opłat skarbowych. Koszt ok. 100 złotych.

Według ustawy skutery elektryczne podlegają takiej samej regulacji, co ich odpowiedniki spalinowe do 50 cm sześciennych.

Skuter elektryczny w świetle prawa jest traktowany jako motorower. Skutery do 4 kW są postrzegane jako motorowery do 50 cm sześciennych i obowiązuje w stosunku do nich dokładnie takie samo prawo, co do motorowerów.

Skutery elektryczne są zero-emisyjne, a zatem w 100% ekologiczne!

5zł - to koszt przejechania 100km.

Skuterem elektrycznym możemy poruszać się jedynie po ulicach. Na skuterze nie możemy jeździć po ścieżkach dla rowerzystów oraz po chodniku. W takich miejscach możemy je jedynie prowadzić.

Nasze skutery osiągają prędkość do 45 km/h z możliwością ograniczenia prędkości maksymalnej do 25 km/h.

Osoby niepełnoletnie, aby prowadzić skuter elektryczny muszą posiadać prawo jazdy kategorii AM (od 14 roku życia). Osoby, które ukończyły 18 lat muszą jedynie posiadać dowód osobisty.

Musimy posiadać wykupione OC oraz możemy wykupić nieobowiązkowe AC.

Wszystkie skutery posiadają blokadę kierownicy oraz alarm. Dodatkowym zabezpieczeniem jest łatwo wyjmowalna bateria na kluczyk, którą można wyjąć i zabrać ze sobą.

MASZ DODATKOWE PYTANIA?
DZWOŃ CODZIENNIE w godzinach 7:00 – 22:00